Fransa Vize Başvurusu

Fransa vize başvurusu, belli bir süre için bu ülkeye farklı amaçlarla ziyarette bulunmak isteyenlerin gerçekleştirmesi gereken bir süreçtir. Schengen ülkesi olmasından dolayı buna uygun şekilde belirtilmiş olan birtakım evrakların toplanması esastır. Aracı kurum ya da konsolosluk üzerinden işlemleri başlatmadan önce hemen bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu Nedir?

Fransa vize alımı, belli bir süre içerisinde tamamlanan ve aynı zamanda farklı yerler üzerinden gerçekleştirilen bir işlemdir. Seyahat başta olmak üzere kısa süreli her türlü Fransa ziyareti çerçevesinde Schengen vizesinin alınması temel bir kuraldır. Bunu yaparken; ticari, turistik, aile ziyareti gibi kategoriler içerisinden size uygun olanını seçmeli, evrakları kesinlikle eksiklik olmadan tamamlamalısınız.

Fransa Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Fransa vize başvurusu yaparken sunulmuş olan iki farklı opsiyon söz konusudur. Ülkemizde yer alan resmi konsolosluk bunlardan birisidir. Tüm süreci tek başınıza yürütme hakkınız vardır. Bu noktada ilgili yere gitmek gerekmektedir. Diğer alternatif ise aracı kurumlardır. Özellikle hemen zaman kaybının önüne geçmek hem de olası bir olumsuz yanıtla karşı karşıya kalmamak için tercih edilmesi gereken bir yoldur.

Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her türlü ayrıntının doğru bir biçimde yer aldığı başvuru formunun doldurulması, seyahatin tüm programının belirtildiği dilekçenin yazılmasının yanı sıra; güncel çekilmiş olan ve arka fonunun kesinlikle beyaz olması gerektiği iki tane fotoğrafın başvuru dosyası içerinde yer alması gerekmektedir.

Her vize sürecinde olduğu gibi pasaportunuzu ve bunun fotokopisini de göndermeniz lazım. Geçerlilik zamanının ise minimum 3 ay olması, konsolosluk tarafından açık bir biçimde belirtilmiştir. Seyahat sırasındaki her türlü harcama ve masrafın karşılanabilmesi adına banka hesap dökümü evrakların içine eklenmek zorundadır. Nüfus kayıt bilgileri, rezervasyon belgeleri, ücretin ödendiğini ifade eden evrak olmalıdır.

Fransa Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Fransa vize başvurusu yapıldıktan sonra bunun açıklanması 3 ile 7 gün arasında farklılık göstermektedir. Bu durum turistik olan seyahatler için geçerlidir. 15 güne kadar sürecin uzadığı durumlar söz konusudur. Ret yanıtı almamak adına tüm evraklar eksiksiz hazırlanmalıdır.

Menü
Acil Vize