Fransa Vize Başvurusu Gerekli Evraklar

Turistik, aile ziyareti ya da transit türleri ile Fransa vize başvurusu gerekli evraklar değişiklik gösterir. Öncelikle her biri için geçerli olan belgeleri sıralamak gerekirse:

  • 10 yıldan eski olmayan ve yıpranmamış pasaportlar belgeler arasında başı çeker.
  • Minimum 2 sayfası boş ve 3 ay daha geçerli olan pasaportlar üzerinden başvurularınız değerlendirmeye alınır.

Hatta varsa eski pasaportların da dosyalar içerisine eklenmesi gerekir. Bunun üzerine vize başvuru formunu açar ve doldurmaya başlarsınız. Online olan ibraz edilecek başvuru formu için:

  • Fransızca ya da İngilizce olacak şekilde bilgileri sıralamaya başlamanız istenir.
  • Tüm girdiğiniz bilgileri teyit etmeli ve son olarak formu onaylayarak göndermelisiniz.

Fransa vize başvuruları turistik, ticari ya da transit gibi ayrı türleri üzerinden ele alınır. Ancak her birinden başı çekenler pasaportlar ile başvuru formları oluyor. Bunlar kadar:

  • Başvuru formu ile birlikte biometrik fotoğrafların da gönderilmesi istenir.
  • Aile bağlarını açıkça belirten nüfus kayıt örneği de bunlar arasında gösterilir.

Aynı zamanda banka hesap dökümlerini ihmal etmemek gerekir. Şöyle ki mali durumunuzu ispat etmeniz vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanmasında etkili olacaktır. Bunun için:

  • Son 3 ayı içerecek şekilde hesap dökümlerinin alınmasında fayda var.
  • En az banka hesap bakiyesinin 5000 TL ve üzerinde olması istenir.

Son olarak bunlar arasına sağlık sigortaları da eklenmiştir. 30.000 Euro teminat ile birlikte sigortalara yer verilir. Fransa vize başvurusu gerekli evraklar arasında seyahat sağlık sigortaları da öne çıkar ve şartlara uygun olması halinde kabul edilir.

Fransa Vize Çıkma Süresi Ne Kadar?

İstisnai bazı durumlar bize çıkma süresini etkiler. Örneğin sistemde meydana gelen sorunlardan kaynaklı işlemler uzayabilir. Anca çoğu zaman 4 – 7 iş gün içerisinde sonuçlanması sağlanır.

Fransa Vize Reddi Neden Gerçekleşir?

Çoğu zaman evrak noksanlığında kaynaklı ret yanıtı verilir. Bunun gibi yanlış ve de güncel olmayan bilgilerin paylaşılması üzerine ret almanız kaçınılmaz olacaktır.

Fransa Vize Teminatları Nelerdir?

Banka hesap dökümleri mali teminatlara dair değerlendirilir. Bunun kadar uçak bilgileri, tarihler ve konaklama talimatları da vize sonucunu etkiler.

Menü
Acil Vize