Fransa Konsolosluğu

Vize, kimlik, pasaport, noter, hukuki danışmanlık işlemlerinin her biri Fransa konsolosluğu bünyesinde yürütülür. Fransa’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Fransa vize işlemlerini Fransa Konsolosluğu ya da Fransa büyükelçiliğinde gerçekleştirir. Fransa Schengen bölgesinde bulunan üye bir devlettir. Bu yüzden vize işlemleri Schengen vizesine göre oluşturulur.

İstanbul Fransa Konsolosluğu Ne Zaman Açılıyor?

İstanbul Beyoğlu Fransa Konsolosluğu hafta içi her gün açıktır. Fakat belirli saat dilimleri içerisinde müracaat edilmeli. Sabah 09.00-13.00 arası açıktır. Öğle tatilinden sonra 14.30 ve 17.00 saatleri arasında konsolosluk hizmet verir. Fransa Konsolosluğu İstanbul danışma hattı 0 212 334 8730. Fransa Konsolosluğu açık olup olmadığı ya da belirli güncel bilgilerin öğrenilmesi gibi etmenlerde danışma hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

Fransa Konsolosluğu Türkiye’de Hangi İllerde Var?

Türkiye’de belirli illerde Fransa Konsolosluğu bulunmaktadır. Bu iller su şekildedir; Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Ardahan, Artvin, Denizli, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Ağrı, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük illerinde ikamet eden vatandaşlar, Fransa Konsolosluğu için işlemlerini yapabilir. Bu iller dışında yaşayan kişiler en yakın Fransa Konsolosluğu’na müracaat etmeli. Randevu işlemleri için konsolosluğa gelinmesine gerek yok. Konsolosluğun resmi internet sitesi üzerinden randevu alınabilir. Fakat randevu zaman dilimi içerisinde kesinlikle konsoloslukta bulunulmalı. Harici olarak gelindiği takdirde işlemler gerçekleşmez. Türkiye’de bulunan her Fransa Konsolosluğu, randevulu olarak hizmet gösterir.

Fransa Konsolosluğu Türkiye’den Turist Kabul Ediyor Mu?

Fransa gerek tarihi, gerek doğal güzellikleri ile her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak rotasında olan bir ülkedir. Bu yüzden turizme açıktır. Fransa Konsolosluğu Türkiye’den turist kabul etmekle beraber birçok yabancı ülkeden de turist kabul etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Fransa Konsolosluğu’na müracaat edip, vize işlemlerini tamamladıktan sonra Fransa’ya uçuş gerçekleştirebilir. Fransa vize işlemleri pasaport türüne ve ülke de bulunma amacına göre değişir. Turistik amaçlı bir seyahat gerçekleşeceği sırada Fransa turistik vize alınmalıdır. Turistik vize evrakları ve ücretlendirmesi farklılık sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Acil Vize